Müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda en iyiyi hedefleyen, yenilikleri ve teknolojiyi takip eden, sektörümüzdeki teknolojik her türlü gereksinimi sağlayan bir firma olarak, kalite ve müşteri memnuniyetini sürekli kılmak önceliğimizdir.

E-Katalog

TELEFONCULAR

Kurulduğu dönemde perakende sac satışı yapan firmamızda bugün, plazma kesim, oksijen kesim, lazer kesim, makas kesim ve abkant büküm hizmetleri ile sektörün birçok ihtiyacını karşılayarak müşterilerine kendi atölyelerinde çalışır gibi hizmet imkanları ve konforu sağlamaktadır.

Firmamız müşteri ihtiyaçlarına profesyonel çözümler sunmak amacıyla müşteriyi doğru anlayarak talepleri karşılamak için 90 kişilik dev kadrosu ile hizmet sunmaktadır. 2’si müşteri ilişkileri departmanında olmak üzere idari büroda 15 kişi, atölyede 73 kişi ve nakliyede 2 kişi ile kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Hizmetlerimiz

RAKAMLARLA TELEFONCULAR

GEÇMİŞTEN GELECEĞE

Kökleri yarım asır öncesine dayanan şirketimiz, geçen yıllarla birlikte kurumsallaşmış ve üretim alanlarını genişletmiştir. Metal kesme ve işleme konusunda uzmanlaşan şirketimiz, sektördeki gelişmeleri her dönem yakından takip ederek hedeflerini şekillendirmektedir.

 • 1977

  Başlangıç

  Telefoncular'ın Temelleri Atılıyor

  Kurucumuz Hulusi ÇINAR Bey; yassı çelik mamüllerin, mekanik kesim ve büküm hizmetleri ile sanayi faaliyetlerine başladı.

 • 1990

  Kurumsallaşma

  Telefoncular Artık Limited Şirketi

  Telefoncular Profil Ltd.Şti. Kuruluşu ile birlikte organizasyonumuz kurumsallaşma kararı aldı. Üretim teknik ve uygulamalarına, personelinin eğitim ve disiplinine , müşterilerinin memnuniyet ve taleplerine düzenli yatırım yapılarak TELEFONCULAR adı ile markalaşma süreci ÇINAR Ailesi tarafından özenle yönetildi.

 • 2005

  Çelik Servis Merkezi

  Telefoncular Ulusal ve Uluslararası Piyasaların Aranan Markası

  Telefoncular markası ile Ulusal ve Uluslararası prestijli projelerde hizmet vermiş olan şirketimiz tecrübe ve kabiliyetlerini Yapısal Çelik sektöründe pekiştirmek üzere Telefoncular Çelik firmasını bünyesine ekledi. Teknolojiye ve bilgi birikimine yaptığı yatırımın sonucu ve büyüme hedeflerini tamamlamak için üretim sahasını 15.000m2 lik alanda faaliyet göstermek üzere çalışmalarını tamamlamıştır. Konu yatırımın tamamlanması ile yüksek mukavemetli çelikler konusunda uzmanlaşma adımlarını atmıştır.

 • 2011

  Organizasyon

  Telefoncular Gelişen ve Değişen Sektöre Ayak Uyduruyor

  Telefoncular Gelişen ve Değişen Sektöre Ayak Uyduruyor Telefoncular Profil Ltd.Şti. gücüyle; İthal Yüksek mukavemetli Çelikler ve Aşınma Çeliklerinde milli stok ağını genişletmiş, teknolojisi ve becerileri ile müşterilerinin projeleri doğrultusunda kesim büküm hizmetlerini sağlamıştır.

 • 2016

  Günümüz

  Telefoncular Modern Kimliği ile Karşınızda

  Telefoncular Profil Ltd.Şti. Şubat ayı itibariyle ürün, metot veya hizmet gibi değer yaratan çıktılara dönüştürme yolunda, yeni logosu ve unvanı Telefoncular METAL Ltd.Şti. inovasyon sürecine başlamıştır.

  Bugün Yönetim Kurulu Başkanımız Önder ÇINAR Bey’in Yönetiminde 15.000 m2 tesisi 90 personeli ve 30.000 Ton/Yıl yassı çelik mamül işleme kapasitesi ile 900’ün üzerinde cari müşterisine ‘Çelik Servis Merkezi’ olarak hizmet vermektedir.

 • 2018

  Hedeflerimiz

  Telefoncular Çıtayı Yükseltiyor

  Telefoncular Metal Ltd.Şti. 2016 yılında güncellediği ‘5 yıllık kapasite ve yatırım planı’ kapsamında 50.000m2 si kapalı 100.000m2 tesis ve 50.000 TON/Yıl üretim kapasitesi hedeflemektedir.